Bizden Haberler

Direniş Sergisi

Doğanın varlığı ve düzeni direniş üzerine kurulu. Bizden önce vardı, bizden sonra da var olmaya devam edecek. Kendi varlığımızı onunla uyumlu biçimde devam ettirmemizin tek yolu onunla uyum içinde ve onunla beraber direnmek. İnsan için tren kaçmak üzere gibi görünse de hala bu gidişe dur diyecek fırsatımız ve gücümüz var, sorumluluğu alıp harekete geçmek bizim elimizde.

The Artisan İstanbul Hotel ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı‘nın proje ortağı olduğu “Direniş” sergisi Eylül ve Ekim aylarında ziyaretçilerle buluşuyor. Contemporary İstanbul ve İstanbul Bienali ile eşzamanlı olarak 15 Eylül’de başlayıp 23 Ekim’de sona erecek olan sergide, iklim krizinin doğanın geleceğini nasıl etkileyeceğini sanatçılar birlikte yorumluyor. Sergi, gün boyu The Artisan İstanbul Hotel MyGalery ziyaretçilerini ağırlıyor.

Direniş Sergisi Katalogunu İndirin

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarını bir araya getiren sergide Kemal Tufan, Server Demirtaş, Varol Topaç, Gönül Nuhoğlu, Beyza Boynudelik, Pınar Baklan, Serdar Kaynak, Ayla Ay, Melike Kılıç, Ecem Dilan Köse, Tuğçe Aytürk ve İrem Tok’un eserleri yer alıyor. Serginin Koleksiyon Küratörlüğünü Yasemin Vargı Emirdağ, Sanat Yöneticiliğini Meriç Aktaş Ateş üstlendi. Yaşayan bir binaya uygulanmış olan sergi, The Artisan İstanbul Hotel’in içinde birçok noktada sanatseverlerle buluşarak, sanatçıların farklı sanat disiplinlerinde oluşturdukları sanat eserlerindeki yorumlamaları ile insanın doğaya verdiği zarara karşı bir farkındalık yaratmayı hedefliyor.